Başlangıç > Güncel > KEY ödemelerinde E-İmza zorunlu oluyor

KEY ödemelerinde E-İmza zorunlu oluyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi, KEY Ödemeleri Komisyonunda yapılmakta olan görüşmeler çıkmaza girdi. Muhalefetin yoğun baskısına rağmen Elektronik İmza’yı teşvik etmek isteyen AKP hükümeti, KEY ödemelerini internet üzerinden ödemeyi ve Elektronik imza kullanımını zorunlu hale getirmeyi hedefliyor.

Bu durumda KEY ödemelerinden faydalanmak isteyecek olan kişiler öncelikle 280 YTL karşılığında bir elektronik imza satın almak durumunda kalacaklar. Daha sonra bu E-İmza ile kayıt olarak, alacakları KEY Ödemesi tutarı için başvuracaklar. Böylece belirtilen hesap numaralarına KEY ödemeleri yatırılacak.

İktidar: E-İmza’nın zorunlu olması teşvik amaçlı

Yapılan düzenlemenin yanında olduklarını söyleyen iktidar milletvekilleri, böylece toplumun önemli bir kesiminde E-İmza kullanımının yaygınlaşacağını ve böylece kağıt israfının yanı sıra bürokrasinin de önüne geçileceğini savundular. Bilişim dünyasında da AK bir sayfa açtıklarını savunan milletvekilleri, artık bazı alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerektiğini söylediler.

CHP: İktidar soygun yapıyor

Her Elektronik imza başvurusu için 280 YTL ücret alındığına dikkati çeken CHP milletvekilleri, “zaten kriz vatandaşın boğazını sıkarken, bu hükümetin yaptığı soygundur.” açıklamasında bulundular. Hükümetin kriz faturasını halka çıkardığını söyleyen milletvekilleri, böyle gitmesi durumunda komisyon toplantılarına katılmayacaklarını belirttiler.

Bookmark KEY ödemelerinde E-İmza zorunlu oluyor

Reklamlar
Kategoriler:Güncel
  1. ADEM GÜNDÜZ
    25 Ocak 2010, 15:58

    1987 1991 yılları arasında konya iller bankası 6.bölge müdürlüğünde görev yaptum 1991 yılında istifaen ayrıldım keyden yararlanmadım srun ne anlıyamadım bilgilendirirseniz menmun olurum saygılarımla

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: