Başlangıç > Güncel > Farmville yasağına Türk çiftçisi sahip çıktı…

Farmville yasağına Türk çiftçisi sahip çıktı…

Son dönemlerde popüler olan ve sanal alemde çiftçilik yapmayı mümkün kılan Facebook uygulaması Farmville, bilindiği gibi mahkeme kararıyla yasaklandı. Daha önce Youtube gibi pek çok ünlü web sitesine erişimi yasaklayan mahkemeler, Facebook üzerinden oynanan bu oyunu da yasaklayarak Farmville fanatiklerini adeta kahretti.

Farmville hayranlarına en büyük destek ise Türk çiftçisinden geldi. Ankara Sıhhiye meydanında bir araya gelen çiftçiler, yasağı protesto ederek “Özgür internet özgür tarla!”, “Farmville hükümete  tarla olacak!” şeklinde sloganlar atarak ilerleyen gruba polis müdahele etmedi.

Türk Halkı çiftçisini hatırladı

Bu oyun sayesinde Türk halkının çiftçisini hatırladığını ve çiftçisi ile gönül bağını yeniden kurduğunu belirten Türkiye Çiftçiler Federasyonu Başkanı Gürgen Palamut, “Bu oyundan esinlenen onlarca kişi bizlere müracaat ederek gönüllü tarla çalışanı olmak istiyorlar. Yıllar sonra ilk kez Türk topraklarından yeniden reform heyecanı yaşarken, Farmville’e getirilen yasak ile sarsıldık.” derken , her türlü hukuki yola başvurarak haklarını arayacaklarını belirtti.

Farmville severler tarlalara…

Tüm Farmville severleri en kısa zamanda tarlalarına beklediklerini belirten çiftçiler, “Önümüz bahar. Artık eskisi gibi maraba sistemi de yok. Artık tüm umudumuz Farmville ” dediler.

Farmville Çiftçilik dersleri verecek!

İtalya’nın Pediatri kentinde çalışmakta olan Farmville çalışanları ise Türk çiftçilerinin desteğine teşekkür ederek, en kısa zamanda Türk çiftçilerine yönelik eğitim programları yaparak tarıma katkıda bulunacaklarını ifade ettiler. İnternetin bu konuda önemine işaret eden çalışanların en büyük hayali ise Antalya’da bir serada 1 ay boyunca çalışmak.

Bookmark Farmville yasağına Türk çiftçisi sahip çıktı...

Reklamlar
Kategoriler:Güncel
  1. Dinle
    02 Mart 2010, 15:40

    yasakmi simdi acava farmville ben uzun zamandir girmiyorum bugün sorun vardi neden olabilir acaba ?

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: