Başlangıç > Güncel > Şok: Erkeklerde Umur Geni Bulunamadı

Şok: Erkeklerde Umur Geni Bulunamadı

Kadın Dırdırı Geni Bulundu araştırmasıyla gündeme adeta bomba gibi düşen Profesör Jonathan Timin’e yanıt gecikmedi. University of Penisilvanlım’dan Genetik Profesörü Cathy Dunham, 30 yıllık araştırmalara rağmen erkeklerde umur geni bulunamadığını açıkladı.

Umur Geni Nedir?

Umursama, önemseme, özel tarihleri hatırlama ve sevdiğini gösterme gibi özellikleri taşıyan en önemli gen parçalarından biri olan umur geni, empati için de anahtar rolünde. Anadan çocuğa kalıtsal yollarla geçen, fakat babadan hiç bir yere kıpırdamayan bu genin sırrı hala aydınlatılamadı.

Erkeklerde Bulunmuyor!

Yapılan araştırmalarda umur genine rastlayamadıklarını söyleyen Cathy Dunham, erkeklerdeki tek gecelik ilişkilerde ortaya çıkan umursama ve önemseme huyunun çevresel faktörlerden kaynaklandığını düşündüklerini açıkladı. Dunham, “Belki erkeklerden birinde bu genlerden vardır diye 3 koca eskittim. 30 yılımı köşe bucak DNA’yı araştırarak geçirdim. Artık bu genin erkeklerde olmadığından eminiz. Ben de bu araştırmamı tüm eski kocalarıma ithaf ediyorum.” dedi.

Timin: Dunham Umurumda Değil!

Profesör Jonathan Timin, Dunham’ı tanımadığını ve görüşlerini pek de umursamadığını söylerken, “Kendisiyle uygun bir akşam uzun uzun yemek yersek bilim dünyası adına önemli tartışmalarda bulunabiliriz” diyerek koskoca bilim kadınına zarf attı.

Bookmark Şok: Erkeklerde Umur Geni Bulunamadı

Reklamlar
Kategoriler:Güncel
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: