Başlangıç > Güncel, Lakırtı Magazin > YGS Türkiye 2.sinin “Üniversitede Kızlar Teklif Ediyormuş” Diye Çalıştığı Ortaya Çıktı

YGS Türkiye 2.sinin “Üniversitede Kızlar Teklif Ediyormuş” Diye Çalıştığı Ortaya Çıktı

2010 yılında ilk kez uygulanan YGS sınavında Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya imza atan 16 yaşındaki Rauf Görken, hayalinin İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okumak olduğunu söyleyince basın mensuplarının ilgi odağı oldu.

Hiç İngilizce bilmemesine rağmen bu bölümde okumak hayaliyle tutuştuğunu ifade eden başarılı genç, “Sınava çalışırken bazı abilerim bana kızlarla flört etmekten kaçınmamı söylediler. Üniversite’nin çok farklı olduğunu, hatta kızların bile teklif ettiğini söylediklerinde deli gibi çalışmaya başladım. Amacım mühendis ya da doktor olmak değil. En güzel kızlar dil bölümlerinde. Yazıcam bu bölümleri sırayla. ” şeklinde konuşurken, bayan muhabirlerin ortamdan uzaklaşması dikkati çekti. Bu sözlerin medyada yankı bulmasının ardından pek çok ünlü polemiğe katıldı.

Nuri Alço Telefonla Tebrik Etti

Rauf Görken’i ilk tebrik edenlerden biri de ünlü oyuncu Nuri Alço oldu. Türkiye’nin uzun yıllardan beri ilk kez kült amaçlara hizmet eden bir genci kazandığını belirten Alço, öğrenciye üniversite hayatı boyunca burs teklif etti.

Kerem Alışık’ın Tebriği Gecikmedi

Romantizmi ve aşklarıyla gündemden düşmeyen Kerem Alışık da genç Rauf’u arayarak, duygusal kişiliğinden dolayı kendisini kutladı. Tercihlerinde güzel sanatlara da önem vermesi tavsiyesinde bulunan Alışık, başarılı öğrenciye şiir kitabı hediye etti.

Behlül “Ailenden Ayrılma” Dedi

Belki de en çarpıcı tavsiye, Aşk-ı Memnu’nun Behlül’ünden geldi. Genç Rauf’a ailesinin yanında kalmasını tavsiye eden Behlül, “Amcası olur dayısı olur ama illaki bir akrabası olsun. Onun yanında kalsın. Yurt ortamında sürünmesin.” dedi.

Reklamlar
Kategoriler:Güncel, Lakırtı Magazin
  1. niccolas
    05 Haziran 2010, 17:17

    Ya bu resimdeki arkadaş sözel ham puan öss 2009 türkiye 2. ilyas avcı değil mi?

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: