Başlangıç > Güncel > Türkiye’nin Salak Ama Çalışan İlk Öğrencisi “Salça” Basın Toplantısıyla Tanıtıldı

Türkiye’nin Salak Ama Çalışan İlk Öğrencisi “Salça” Basın Toplantısıyla Tanıtıldı

Yıllardır veli toplantılarında zeki ama çalışmayan öğrencilerden yakınan öğretmenlere müjdeli haberi Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu verdi. Ankara’da LakırtıHaber.com mikrofonlarına konuşan Nimet Çubukçu, uzun çalışmalar ve fazla mesailer sonucunda Türkiye’nin ilk salak ama çalışan öğrencisini eğitime kazandırdıklarını söyledi.

Günü gününe çalışan ilk Türk

Günde 18 saat çalışabilen, hiç tatil vermeden okula gidebilen,  rehberlik hocalarının verdiği tüm haftalık ders programlarını 2 haftadan fazla uygulayabilen bu öğrenciler yıllardır Türk eğitim sisteminde eksikliği hissedilen günü gününe çalışan öğrenci sorununa da derman olacak.

Velileri Kendine Hayran Bıraktı!

Okulun ilk gününde, Türkiye’nin ilk salak ama çalışkan öğrencisi “salça” , kendisini takip eden velilere çözdüğü sorularla adeta şov yaparken, pek çok velinin “Bizim oğlan zeki ama çalışmıyor. Ah bir çalışsa ” dediği gözlendi. Uzmanlar ise her çocuğu kendisine göre değerlendirmenin en doğrusu olduğu görüşünde birleşiyor.

Bir Kız Çocuğu Saçını Çekti!

Okula henüz başlamış bir öğrencinin, ilgi odağı olan Salça’ya saldırısı ise günün olayı oldu. Salça’nın yanına gelerek “Eski köye yeni adet mi getriyon ulen!” diyerek çıkışan küçük kıza, Salça’nın “Bir kere getriyon değil getiriyorsun” şeklinde cevao vermesi üzerine, küçük kız Salça’nın çekerek “Artistik yapma lan” dedi. Anlaşılan o ki Türk öğrencilerinin salak ama çalışan öğrencilere alışması oldukça zaman alacak.

Reklamlar
Kategoriler:Güncel
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: