Başlangıç > Güncel > Başkan Obama, Stephen King’i korku siyaseti yapmakla suçladı

Başkan Obama, Stephen King’i korku siyaseti yapmakla suçladı

Daha önce vermiş olduğu demeçlerde Obama’nın Irak konusundaki tavrını eleştiren Stephen King, “Irak’tan adam çıkmaz. Amerikan askerleri hiç çıkmamalıydı. Orada akan Amerikan askerlerinin kanı kutsaldır. Şimdi ne olacak? Artık o bölge tamamen güvensizdir. Eğer böyle uygulamaların tekrarı olursa ulusal onurumuz adına asker ülke yönetimine el koyması kaçınılmazdır. ” şeklinde sarfettiği sözlerin ardından gündeme adeta damgasını vurmuştu.

Stephen King’in açıklamalarına ilk cevap ise Washington Büyükşehir Belediyesi Başkanı Jay Leno’dan geldi. Jay Leno “Eğer siyaset yapacaksa kalemini bırakıp gelsin. Hillary kocasını bırakıp geldi, Arnold kaslarını bırakıp geldi. Biraz onları örnek alsın.” diyerek tepkisini gösterirken, polemik çığ gibi büyüdü.

Obama : King korku siyaseti yapıyor

Amerikan başkanı “Stephen King korku siyaseti yapıyor. Sanki bizi korkutmak gibi bir hedefi var. Bu noktada sormak istiyorum: Korkutacaksınız da elinize ne geçecek? Artık daha cesur hamleler yapan, giderek bölgesel güç haline gelen bir Amerika var. Demokrasi yolunda attığımız adımlarla Avrupa Birliği’nin de bir parçası haline geleceğiz. ” şeklinde konuştu.

Jay Leno : King beni yazlık dağ oteline davet etti!

Polemiğe yancı olmuş bulunan Jay Leno, ünlü yazarın kendisini yazlık dağ oteline davet ettiğini ve bundan son derece tedirgin olduğunu ifade ederken, “Daha önce de beni dedesinin mezarı diye kandırarak bir hayvan mezarlığına götürmüştü. Tırsmamak elde mi? Gerilimin kimseye faydası yok. Ben barış istiyorum. Sayın King’i bu korku ve gerilimden vazgeçmeye davet ediyorum.” dedi.

Bookmark Başkan Obama, Stephen King'i korku siyaseti yapmakla suçladı

Reklamlar
Kategoriler:Güncel
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: