Başlangıç > Güncel > Facebook’da resimleri çıplak gösteren uygulama rekor üstüne rekor kırıyor.

Facebook’da resimleri çıplak gösteren uygulama rekor üstüne rekor kırıyor.

Önde gelen sosyal paylaşım ağlarından biri olan Facebook’da çıkan yeni bir uygulama Dünya’da farklı tartışmalara sebep oluyor. İki İsviçre’li genç kafadar Zailhörg Feder ve Kristensen Mükerberg tarafından yazılan ve Facebook’da paylaşılan insan resimlerini çıplak gösteren uygulama piyasaya çıktığı ilk günde 13 Milyon kullanıcıya ulaştı. MakeNaked adlı uygulama Facebook üzerinde paylaşılan bir resimde bulunan insanları bir kaç saniye içerisinde çıplak hale getirirken, uzmanlar özellikle profil resimlerinde boy fotoğraflarının kullanılmamasını tavsiye ediyorlar.

Beren Saat arkadaş rekoru kırdı, İlyas Salman arkadaşsız kaldı, Bülent Ersoy hesabını kapattı

Görünüşe göre MakeNaked adlı uygulama arkadaşlık kavramını da değiştiriyor. Daha ilk günden “Aşk-ı Memnu”,  “Fatma Gül’ün suçu ne?” ve “Evli ve çocuklu” adlı dizilerden tanıdığımız Beren Saat’ın facebook’da arkadaş sayısı 3 katına çıkarken, yeşilçam’ın ünlü oyuncusu İlyas Salman’ın arkadaş sayısı 3’e kadar düştü. Türk müziğinin divası Bülent Ersoy ise gelişmelerden tedirgin olduğunu belirterek Facebook hesabını kapattı.

Facebook yasağı kapıda

Konuyla ilgili inceleme başlatan yetkililer tarafından yayınlanan yazılı mesajda “Uzun zamandan bu yana adam akıllı bir siteye bulaşamamıştık. Dünyaca ünü olmayan siteleri de kapatmak keyif vermiyor. Kapatıyoruz kimsenin haberi olmuyor. Şimdi elimizde sansasyonel bir site var. Birimlerimiz Facebook.com adlı site üzerinden gerekli incelemeleri yapacak ve yine gerekli gördüğü taktirde Türkiye’den erişimin engellenmesine karar verilecektir.”  denilirken, Yiğit Bulut’un “Kapatın kapatın. Bu ne kelpazelik. Ben her zaman söylüyorum. İnternette sansüre evet. Bunun için Facebook da grup bile kurdum.” şeklindeki çıkışı uzakta bekleyen teyzeler tarafından vah vah çekilerek karşılandı.

Facebook kurucuları: Zaten profil resimlerinin çoğu yarı çıplak

Facebook.com adlı ağlak sitenin kurucuları ise durumdan son derece memnun. Bu uygulamanın şeffaflık getirdiğini savunan ünlü yazılımcılar, sansürden ya da yasaklanmadan çekinmediklerini belirtirken, “Sanki herkes kapalı resimleri koyuyordu da biz açtık. Bakın profil resimlerine! Hepsi afedersiniz yarı çıplak. Biz bile zaman zaman bakmaya çekiniyoruz ama durum buyken bu uygulamayı engellememiz söz konusu değil.” şeklinde konuştular.

Bookmark Facebook'da resimleri çıplak gösteren uygulama rekor üstüne rekor kırıyor.

Reklamlar
Kategoriler:Güncel
  1. 26 Mayıs 2012, 22:42

    sitenin lingini versenize

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: